درباره طراحی وب سایت وبنا

ویژگی های طراحی وب سایت حرفه ای
ویژگی‌های بخش اعظمی برای طراحی وب ماهر در حیث گرفته میشود البته اکثری از کارشناسان بر ویژگی‌های ذیل اتفاق لحاظ دارا هستند .

پباده سازی گرافیک

طراحی گرافیک در وبسایت حرفه‌ای بایستی به وسیله یک گرافیست حرفه‌ای صورت بپذیرد . گرافیست حرفه‌ای دو عنصر زیبایی‌شناسی و کاربرد را با هم در لحاظ می گیرد . او آشنایی خیر و خوبی از رنگ‌ها دارد و با دقت به دسته کسب‌وکار و هدف آن , رنگ‌های متناسب را گزینش می نماید . درضمن دقت دارد که یوزرها به راحتی بتوانند به لینک‌ها و صفحه ها مورد نظر خویش دسترسی داشته باشند . این مورد به خصوص زمانی اهمیت داراست که قالب وب سایت به صورت منحصربه‌فرد طراحی شود .

سرعت مناسب

به طور معمول کاربران طاقت انتظار کشیدن برای بار گذاری شدن سایت‌ها را ندارند . سایتی که سرعت تحت داشته باشد به زودی بسیاری از یوزرها خود را از دست خواهد بخشید . از این قبل , سرعت تارنما یکی‌از عوامل اثر گذار بر بهبود سئو نیز است . کارداران متعددی بر سرعت وبسایت تاثیر می‌گذارند . مواقعی مانند زمانه پاسخ‌دهی سرور , حجم فایل‌ها و عکس‌ها , توزیع محتوا و … . در ساخت وب سایت حرفه‌ای همه این دست اندرکاران در نظر گرفته می شوند تا تارنما در کوتاه‌ترین زمان ممکن بارگذاری شود .

طراحی ریسپانسیو

یکی‌از مهم‌ترین ویژگی‌های یک تارنما حرفه‌ای ریسپانسیو یا واکنش‌گرا بودن آن است . امروزه اکثری از یوزرها با استعمال از تبلت‌ها و موبایل‌های خود از سایت‌ها بازدید می نمایند . سایتی که ریسپانسیو باشد خود را با همه دستگاه‌ها سازگار می نماید و در فیض در همگی دستگاه‌ها به نیکی نمایش داده میشود . در‌این‌صورت‌ یوزرها می‌توانند به راحتی اسکرول یا زوم نمایند , به صفحه ها متعدد بروند و متن‌ها را بخوانند . در طراحی سایت ماهر این نکته مطلقا باید در نظر گرفته شود .

رابط کاربری و تجربه کاربری ( UI و UX )

خصوصیت های طراحی وب سایت حرفه ای

درخصوص رابط کاربری و تجربه کاربری سخنان اکثری گفته شده شده‌است با این وجود اکثری از افراد هنوز نیز این دو معنا را به جای نیز به کار می‌برند! خواسته از تجربه کاربری احساس و حالی است که استفاده کننده در تعامل با تارنما شما به دست می آورد . طراح UX درباره ی کاربران تحقیق میکند و نیازها و خواسته‌هایشان را می شناسید و بعد از آن با تحلیل این داده‌ها سیستم‌ها , مسیرها و ساختارها را طراحی می نماید . وی مشخص میکند که یوزرها چه گونه و از چه مسیری به داده ها متبوع خود برسند .

خواسته از رابط کاربری تمامی صفحه ها و المان‌هایی مثل دکمه‌ها و آیکون‌ها است که کاربر برای تعامل با تارنما از آنان به کارگیری می‌کند . طراح UI مسئولیت ساخت نمای بصری خلاقانه و الهام‌بخش را بر عهده داراست .

نیازی به اعلام کردن نیست که در طراحی وب حرفه ای باید عناصر رابط کاربری و تجربه کاربری کاملا در نظر گرفته شود و وب سایت می بایست بر پایه ی تحلیل‌های دقیق آن ها طراحی شود .

سئو یا سئوی سایت برای موتورهای جست و جو

سئوی سایت در سطوح مختلفی انجام می‌شود . شرکت‌ها باید سایتی را به شما تحویل بدهند که از نگاه فنی تماما برای موتورهای جست‌وجو بهینه‌سازی شده باشد . بخش مهمی از بهینه سازی وب سایت در مرحله محتوا انجام میشود . استفاده از کلیدواژه‌های مطلوب و ارائه محتوای کیفیت بالا تاثیر اکثری در افزایش تعداد بازدیدکنندگان و بهبود درجه وبسایت در صفحه نتیجه ها گوگل و موتورهای جست‌وجوی دیگر دارد .

بعضا از شرکت‌های ساخت سایت ماهر خدمات بهینه سازی سایت را هم به مشتریان گروه تخصصی وبنا خویش ارائه می‌دهند . دقت داشته باشید که گزینش لغت ها حساس مناسب و ارائه محتوای با کیفیت از مهم‌ترین مشخصه‌های وبسایت ماهر هستند و نقش مهمی در بهبود سایت شما دارند . خوبتر است این کار را به افراد کارشناس بسپارید .

رئیس آسان

فرقی ندارد از کدام لهجه برنامه‌نویسی یا این که سیستم رئیس محتوا استفاده می‌کنید , درهرصورت یکی مشخصات طراحی وب حرفه ای سیستم یا این که پنل مدیر معمولی و آسان است . بخش مدیریت می بایست به گونه‌ای طراحی شود که هر شخصی بتواند به راحتی با آن کار نماید . رئیس وب سایت می بایست بتواند به راحتی محتوای مورد نظر خود را به راحتی بارگذاری نماید و اصول سئوی وب سایت را در بخش‌های گوناگون به کار بگیرد .

هزینه طراحی سایت ماهر
نمی‌توان قیمت دقیقی برای ساخت وب سایت ماهر اظهار‌کرد . شرکت‌ها طبق سفارش شما , خواسته‌هایی که دارید و امکاناتی که برای تارنما در حیث گرفته‌اید , هزینه و دوران دوران پیاده‌سازی را معین می‌کنند . نکته بدیهی این است که برای داشتن یک سایت حرفه‌ای بایستی هزینه بیشتری بپردازید چرا‌که یک


در دنیای طراحی سایت اسامی و گونه های متنوعی مطرح می شود . از طراحی وب سایت اختصاصی گرفته تا سایت‌های وردپرسی و سایت‌های مهیا و … . تفاوت دربین این اشکال در ذهن بخش اعظمی از کاربران سوال ساخت می کند . درین مقاله به بازنگری معنای طراحی وب سایت اختصاصی میپردازیم و تفاوت آن را با سایت‌های آماده بیان خوا هیم کرد .

وبسایت مخصوص چیست؟
او‌لین نکته در امر سایت‌های اختصاصی این است که در طراحی آن ها از سیستم‌های مدیریت محتوای فراهم , نظیر وردپرس یا این که جوملا استعمال نمی‌شود . این سایت‌ها از آغاز با کدنویسی در دور و اطراف برنامه‌هایی مثل PHP یا ASP . NET پباده سازی می‌شوند .

براین اساس شفاف میشود که طراحی قالب منحصربه‌فرد ارتباطی با طراحی سایت منحصر ندارد . گهگاه شاید شرکت وب سایت را بر شالوده سیستم مدیریت محتوای آماده‌ای مثل وردپرس بسازد البته قالب یا این که پوسته ظاهری آن را اختصاصا برای شما طراحی کند . یعنی از قالب‌های مجانی وردپرس یا این که قالب‌هایی که تا قبل از این در شرکت پباده سازی شده بوده است , استعمال نکند .

زمینه دیگری هم موجود است که در آن , کمپانی با استعمال از زبان‌های برنامه‌نویسی , کدهای گونه مشخصی از وب سایت را می‌نویسد . برای مثال نمونه‌ای از یک تارنما فروشگاهی پباده سازی می‌نماید و آن را به مشتریان متفاوت می فروشد . در این حالت , کدهای وبسایت برای شرکت منحصر به فرد است و به یک مشتری مختص اختصاص ندارد . یعنی شرکت‌های دیگر به کدهای این وبسایت دسترسی ندارند .

در وضعیت دیگر , کمپانی یک سیستم رئیس محتوای منحصربه‌فرد برای خویش می‌سازد و همگی سفارش‌ها را در‌این دور و بر پباده سازی می نماید . سیستم‌های مدیر محتوای عمومی مثل وردپرس ویژگی‌ها و تجهیزات فراوانی دارا هستند که بسیاری از آنان در بخش اعظمی از موردها مورد به کارگیری قرار نمی‌گیرند . سیستم‌های رئیس محتوای منحصر به فرد این بخش‌های اضافی را ندارند و به همین بهانه در آنها می‌توان تخت‌گاز به اطلاعات دیتابیس دسترسی پیدا کرد . از سمت دیگر به دلیل اشراف شرکت بر ارتباطات داخلی کدها , این سیستم‌ها انعطاف‌پذیری بالایی دارا‌هستند .

در حالتی که سایت‌های آماده شرکت‌ها تجهیزات مورد نظرتان را نداشته باشد , ایده جدیدی داشته باشید یا این که به هر علتی یک سایت با کدنویسی منحصر بخواهید , شرکت صفر تا صد وبسایت را اختصاصا برای شما پباده سازی می‌نماید . در این صورت همگی بخش‌های سایت , از کدهای آن گرفته تا قالب و پوسته ظاهری تنها برای شما پباده سازی شده‌است و مثال دیگری از آن نیست .

تفاوت طراحی وب سایت مخصوص با سایت‌های فراهم
تفاوت ساخت سایت منحصر با تارنما های فراهم

با مباحثی که مطرح شد احتمال دارد تا کنون تفاوت بین سایت‌های منحصربه‌فرد و سایت‌های آماده را شعور کرده‌اید .

سایت‌های فراهم مبنی بر سیستم‌های رئیس محتوای جهانی مثل وردپرس , جوملا , دروپال و … متن می‌شوند . در‌این‌صورت شرکت‌ها مجبور نیستند تمامی چیز را از صفر برنامه‌نویسی نمایند و سرعت ساخت سایت اضافه خواهد بود .
در طراحی وب سایت مخصوص , شرکت‌ها با توجه به سبک و تجهیزات مورد علاقه خود , یک زبان برنامه‌نویسی را تعیین میکنند و بر طبق آن , کلیه جزئیات وب سایت را طراحی می نمایند .
در ساخت وب سایت منحصر به فرد فرصت و نیروی انسانی بیشتری صرف می شود . معمولا این جور از طراحی هنگامی به کار می رود که سایت‌های آماده ویژگی‌های مورد نظر صاحب کار را نداشته باشند .
هزینه طراحی وب منحصر
مانند تمامی انواع دیگر , هزینه ساخت وب سایت مخصوص هم به تجهیزات و ویژگی‌های وبسایت وابسته است . طبیعتا هزینه‌ای که برای این گونه سایت‌ها بایستی بپردازید بخش اعظم از هزینه سایت‌های فراهم خواهد بود . برای داشتن یک سایت با پباده سازی مخصوص می بایست هزینه‌ای دو برابر سایت‌های دیگر در حیث بگیرید .
منبع : webnagroup.ir

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “درباره طراحی وب سایت وبنا”

Leave a Reply

Gravatar